• Jan Paweł II w Toruniu

  Dnia 7 czerwca 1999 roku Ojciec Święty Jan Paweł II podczas swojej wizyty w Toruniu beatyfikował księdza Stefana Frelichowskiego

 • Powstanie Parafii

  Dekretem Biskupa Toruńskiego z 31 sierpnia 1999 roku z macierzystych parafii Apostołów Piotra i Pawła (Toruń Podgórz) oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa (Mała Nieszawka) zostaje wydzielona nowa parafia p.w. Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego.

 • Parafia

  To pierwsza parafia wśród wspólnot Kościoła Powszechnego, pod wezwaniem Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego. Nowa parafia należy do dekanatu toruńskiego IV.

 • Dekret Erygujący

  Dekret erygujący wszedł w życie 8 września 1999 roku i tego dnia, w Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny, jako mieszkańcy nowej parafii przeżywaliśmy wraz ze swoim Księdzem Proboszczem, Ryszardem Dominem, pierwszą Mszę Św. na placu przeznaczonym pod budowę kościoła.

 • Budowa Kościoła

  Kościół parafialny budowany jest przy ulicy Szubińskiej. W swej architektonicznej konstrukcji jest szczególną budowlą. W jej bryle upamiętniono scenerię, w której papież Jan Paweł II dokonał beatyfikacji Patrona.

Biuro Parafialne

czynne:

   Poniedziałek        8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

   Czwartek              8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

W nagłych wypadkach

o każdej porze.

 

Msze Święte

Niedziela:

  8.15 – modlitwa różańcowa  

  9.00 – przed Mszą św. o 8.45 - wypominki roczne  za zmarłych

11.00 – z udziałem dzieci przygotowujących się do               I Komunii św.

18.00 – z udziałem młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania

Dni powszednie: 9.00 albo 18.00

W święta tzw. zniesione: 9.00, 18.00

3 Niedziela Adwentu - 15 grudnia 2019r.

Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Adwentu – 15 grudnia 2019r.

Adwent przygotowuje nas do radosnego spotkania z Jezusem Chrystusem w Tajemnicy Bożego Narodzenia, kiedy to Ojciec Niebieski składa niejako losy swojego Syna w ludzkie ręce. Zobaczmy, że w podobny sposób Pan przychodzi do nas podczas każdej Mszy świętej, dając się nam cały w swoim Przenajświętszym Ciele i swojej Krwi. Prośmy, by ten czas uwrażliwił nas na głębsze przeżywanie Tajemnicy Eucharystii, w której Bóg jest nam tak bliski.

 1. Przeżywamy dziś już trzecią niedzielę Adwentu zwaną „Gaudete in Domino”, co z jęz. łacińskiego oznacza: „Radujcie się zawsze w Panu”; jest to początek antyfony na wejście przeznaczonej na dzisiejszą niedzielę. Jesteśmy zatem zaproszeni do szczególnej radości z powodu zbliżającego się spotkania z Tym, który przychodzi nas wyzwolić z niewoli grzechu. Niech nasza radość wypływa przede wszystkim z duchowego przygotowania na to spotkanie.
 2. Wszystkim niosącym opłatek i przyjmującym składam serdeczne „Bóg zapłać”. Ofiary z opłatków przeznaczone są na realizację płatności za wykonane prace związane z przygotowaniem wystroju wnętrza kościoła na uro­czystość konsekracji.
 3. W tę niedzielę, 15 grudnia, w czasie Mszy św., w ramach kolekty budowlanej zbieramy ofiary na realizację płatności za wykonane prace związane z wystrojem wnętrza kościoła w przygotowaniu na uroczystość konsekracji.
 4. Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty. Adwentowa spowiedź św. z udziałem księży spowiedników z naszego dekanatu w czwartek, 19 grudnia, od godz. 17.00 do godz. 18.00.
 5. Do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele codziennie o godz. 18.00, zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. Tegoroczne roraty przeżywamy ze św. Janem Pawłem II.
 6. W tym miesiącu odwiedziny chorych z posługą sakramentalną przed świętami w sobotę, 21 grudnia, od godz. 9.00.
 7. Trwa zbiórka darów żywnościo­wych i odzieży na rzecz rodzin najbardziej potrzebujących w naszej parafii. Dary te możemy składać w biurze parafialnym. „Bóg zapłać” wszyst­kim ofiarodawcom za składane dary.
 8. Serdecznie zapraszam do zakupienia w naszej parafii stroików, wianków i ozdób bożonarodzeniowych. Pieniądze ze sprzedaży przeznaczone zostaną na świąteczną dekorację naszego kościoła.
 9. Są jeszcze do nabycia świece, dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Ceny świec: mała – 6,50-zł; duża – 13,-zł, duża ozdobna – 15,-zł.
 10. Od 16 do 24 grudnia przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Są to dni modlitw za rodziny i za przygotowujących się do małżeństwa.
 11. W każdą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci klas trzecich, przygotowujących się do uroczystej I Komunii św. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami.
 12. W tę niedzielę, 15 grudnia, o godz. 15.00 w salce duszpasterskiej w domu parafialnym, spotkanie dla młodzieży klas ósmych w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania.
 13. Również w tę niedzielę, 15 grudnia, o godz. 16.00 w salce duszpasterskiej w domu parafialnym, spotkanie dla młodzieży szkół średnich w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania.

     Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Bożenę Polasik, zam. przy ul. Poznańskiej. Rodzinie zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.