• Jan Paweł II w Toruniu

  Dnia 7 czerwca 1999 roku Ojciec Święty Jan Paweł II podczas swojej wizyty w Toruniu beatyfikował księdza Stefana Frelichowskiego

 • Powstanie Parafii

  Dekretem Biskupa Toruńskiego z 31 sierpnia 1999 roku z macierzystych parafii Apostołów Piotra i Pawła (Toruń Podgórz) oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa (Mała Nieszawka) zostaje wydzielona nowa parafia p.w. Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego.

 • Parafia

  To pierwsza parafia wśród wspólnot Kościoła Powszechnego, pod wezwaniem Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego. Nowa parafia należy do dekanatu toruńskiego IV.

 • Dekret Erygujący

  Dekret erygujący wszedł w życie 8 września 1999 roku i tego dnia, w Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny, jako mieszkańcy nowej parafii przeżywaliśmy wraz ze swoim Księdzem Proboszczem, Ryszardem Dominem, pierwszą Mszę Św. na placu przeznaczonym pod budowę kościoła.

 • Budowa Kościoła

  Kościół parafialny budowany jest przy ulicy Szubińskiej. W swej architektonicznej konstrukcji jest szczególną budowlą. W jej bryle upamiętniono scenerię, w której papież Jan Paweł II dokonał beatyfikacji Patrona.

Biuro Parafialne

czynne:

   Poniedziałek        8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

   Czwartek              8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

W nagłych wypadkach

o każdej porze.

 

Msze Święte

Niedziela:

  8.15 – modlitwa różańcowa  

  9.00 – przed Mszą św. o 8.45 - wypominki roczne  za zmarłych

11.00 – z udziałem dzieci przygotowujących się do               I Komunii św.

18.00 – z udziałem młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania

Dni powszednie: 9.00 albo 18.00

W święta tzw. zniesione: 9.00, 18.00

6 Niedziela Zwykła - 16 lutego 2020r.

Ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela Zwykła – 16 lutego 2020r.

Bóg najpełniej objawił nam swoją mądrość w osobie Jezusa Chrystusa i Jego dziele zbawienia. Każde spotkanie z tą wcieloną Mądrością ma nas kształtować i pociągać wzwyż. Msza Święta jest najskuteczniejszą lekcją. Tutaj słuchamy natchnionego słowa i uczestniczymy w Ofierze Jezusa, w której to słowo staje się rzeczywistością. Tutaj również otrzymujemy łaskę, mocą, której możemy w życiu wypełnić to, czego się uczymy w szkole Jezusa Mistrza.

 1. W tę niedzielę, 16 lutego, w czasie Mszy św. w ramach kolekty budowlanej zbieramy ofiary na realizację płatności za wykonane prace związane z wystrojem wnętrza kościoła w przygotowaniu na uroczystość konsekracji.
 2. W tę niedzielę, 16 lutego, o godz. 15.00 w salce duszpasterskiej w domu parafialnym, spotkanie dla młodzieży klas ósmych w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania.
 3. W tę niedzielę, 16 lutego, o godz. 16.00 w salce duszpasterskiej w domu parafialnym, spotkanie dla młodzieży szkół średnich w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania.
 4. W przyszłą niedzielę, 23 lutego br., przypada Odpust Parafialny. Sumie odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył ks.prałat Krzysztof Lewandowski, proboszcz Parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, dziekan naszego dekanatu Toruń IV. Duchowym przygotowaniem do patronalnej uroczystości jest nowenna do błogosławionego ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego odmawiana od piątku, 14 lutego, codziennie po wieczornej Mszy św.
 5. W oczekiwaniu na beatyfikację Prymasa Tysiąclecia w toruńskich parafiach odbędzie się cykl spotkań poświęconych postaci kard. Stefana Wyszyńskiego. Spotkania, które organizuje Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej Toruńskiej, będą się odbywały według podobnego schematu: po Mszy św. wieczornej odprawianej pod przewodnictwem ks. bp. Józefa Szamockiego, odbędą się dwa wykłady dk. prof. Waldemara Rozynkowskiego i dr. Michała Białkowskiego. Spotkania odbędą się w następujących terminach i miejscach:20 lutego (czwartek) w parafii św. Piotra i Pawła w Toruniu (Msza św. o godz. 18.30);26 marca (czwartek) w parafii św. Józefa w Toruniu (Msza św. o godz. 18.00); 2 kwietnia (czwartek) w par. Wniebowzięcia NMP w Toruniu (Msza św. o godz. 18.30); 23 kwietnia (czwartek) w parafii Chrystusa Króla w Toruniu (Msza św. o godz. 18.00).
 6. W tym tygodniu, w sobotę, 22 lutego, przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Święto to jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci świętemu Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali postawieni jako pasterze całego Kościoła powszechnego. Przez tyle lat wielką modlitewną miłością otaczaliśmy świętego Jana Pawła II, o którym z taką dumą mówiliśmy: Piotr naszych czasów. Niech nie zabraknie wyrazów oddania i modlitwy w intencji panującego nam obecnie Ojca Świętego Franciszka. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.
 7. Wszystkim parafianom, przyjaciołom i dobroczyńcom, życzę błogosławionej niedzieli oraz wszelkiego dobra na cały nowy tydzień.