• Jan Paweł II w Toruniu

  Dnia 7 czerwca 1999 roku Ojciec Święty Jan Paweł II podczas swojej wizyty w Toruniu beatyfikował księdza Stefana Frelichowskiego

 • Powstanie Parafii

  Dekretem Biskupa Toruńskiego z 31 sierpnia 1999 roku z macierzystych parafii Apostołów Piotra i Pawła (Toruń Podgórz) oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa (Mała Nieszawka) zostaje wydzielona nowa parafia p.w. Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego.

 • Parafia

  To pierwsza parafia wśród wspólnot Kościoła Powszechnego, pod wezwaniem Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego. Nowa parafia należy do dekanatu toruńskiego IV.

 • Dekret Erygujący

  Dekret erygujący wszedł w życie 8 września 1999 roku i tego dnia, w Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny, jako mieszkańcy nowej parafii przeżywaliśmy wraz ze swoim Księdzem Proboszczem, Ryszardem Dominem, pierwszą Mszę Św. na placu przeznaczonym pod budowę kościoła.

 • Budowa Kościoła

  Kościół parafialny budowany jest przy ulicy Szubińskiej. W swej architektonicznej konstrukcji jest szczególną budowlą. W jej bryle upamiętniono scenerię, w której papież Jan Paweł II dokonał beatyfikacji Patrona.

Biuro Parafialne

czynne:

   Poniedziałek        8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

   Czwartek              8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

W nagłych wypadkach

o każdej porze.

 

Msze Święte

Niedziela:

  8.15 – modlitwa różańcowa  

  9.00 – przed Mszą św. o 8.45 - wypominki roczne  za zmarłych

11.00 – z udziałem dzieci przygotowujących się do               I Komunii św.

18.00 – z udziałem młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania

Dni powszednie: 9.00 albo 18.00

W święta tzw. zniesione: 9.00, 18.00

Niedziela - Ur. Wniebowstąpienia Pańskiego - 24 maja 2020r

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 24 maja 2020r.

Wejście Jezusa w ostateczną bliskość z Ojcem jest także wejściem w większą bliskość z ludźmi poprzez odziedziczenie ostatecznej władzy nad światem. Jest to władza nauczania o Królestwie Ojca wszystkich narodów świata, a nie tylko wąskiego grona uczniów, do których Jezus miał dostęp dotychczas. Kościół stał się Ciałem Chrystusa, w którym pozostanie On na zawsze jako Zmartwychwstały. W ten sposób Kościół może zanieść Ewangelię na krańce ziemi. Może przyprowadzić do Ojca każdego, kto usłyszy i uwierzy w Ewangelię.

 1. Obchodzimy dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres, gdy Pan Jezus po swoim Zmartwychwstaniu ukazywał się swoim uczniom. Jednak okres wielkanocny jeszcze trwa. Najbliższy tydzień będzie poświęcony przygotowaniom do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę, 31 maja.
 2. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest równocześnie dniem zamykającym okres wielkanocny. W wieczór wigilijny w sobotę, 30 maja, nawiązując do tradycji parafii, zapraszam o godz. 19.00 (po wieczornej mszy św.) na wspólne czuwanie na modlitwie. W roku 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II przypominamy sobie, jak wielkie zmiany rozpoczęły się od jego modlitwy wypowiedzianej w Warszawie w 1979 roku: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi”. Chcemy tę modlitwę wypowiedzieć raz jeszcze.
 3. We wtorek, 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Jest to dzień, w którym dostrzegamy wielką rolę matki w życiu każdej rodziny i każdego człowieka. Wszystkim mamom ofiarujemy modlitwę i życzymy, by nigdy nie zabrakło im pewności co do wielkości powołania do macierzyństwa.
 4. Przed nami ostatni tydzień nabożeństw majowych, które celebrujemy w naszym kościele w tygodniu o godz. 18.30, w niedzielę i święta o godz. 19.00. Na to nabożeństwo zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych.
 5. W niedzielę, 17 maja, w czasie Mszy św. w ramach kolekty budowlanej zebraliśmy kwotę: 2.137,-zł. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary.
 6. Zgodnie z projektem rozporządzenia Rady Ministrów, od 16 kwietnia, osoby przebywające w kościołach i kaplicach, mają obowiązek zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki lub części odzieży. Z tego obowiązku wyłączeni są duchowni sprawujący „kult religijny, w tym czynności lub obrzędy religijne, podczas jego sprawowania”.
 7. Od niedzieli, 17 maja, został zwiększony limit osób, które mogą uczestniczyć w obrzędach w kościele. W nabożeństwach w miejscach kultu może uczestniczyć jedna osoba na 10 metrów kwadratowych powierzchni. W naszym kościele w nabożeństwach może uczestniczyć 100 osób.
 8. W związku z nadzwyczajną sytuacją Uroczystość I Komunii św., planowana na 30 maja br., jest przeniesiona na 12 września br.

    Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Elżbietę Gąsiorowską l. 58, zam. przy ul. Łozowej. Rodzinie zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia. W intencji śp. Elżbiety zostaną odprawione msze św.: 17.06. godz. 18.00 (int. cioci Mirosławy z rodzinami Rabędów); 26.06. godz. 18.00; 12.07. godz. 18.15; 26.07. godz. 18.15; 09.08. godz. 18.15; 23.08. godz. 18.15.

Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć

 1. Marcin Zdybel, st. wolny; z tutejszej Parafii
    Daniela Brzezińska, st. wolny; z Parafii św. Mikołaja w Bydgoszczy