• Jan Paweł II w Toruniu

  Dnia 7 czerwca 1999 roku Ojciec Święty Jan Paweł II podczas swojej wizyty w Toruniu beatyfikował księdza Stefana Frelichowskiego

 • Powstanie Parafii

  Dekretem Biskupa Toruńskiego z 31 sierpnia 1999 roku z macierzystych parafii Apostołów Piotra i Pawła (Toruń Podgórz) oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa (Mała Nieszawka) zostaje wydzielona nowa parafia p.w. Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego.

 • Parafia

  To pierwsza parafia wśród wspólnot Kościoła Powszechnego, pod wezwaniem Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego. Nowa parafia należy do dekanatu toruńskiego IV.

 • Dekret Erygujący

  Dekret erygujący wszedł w życie 8 września 1999 roku i tego dnia, w Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny, jako mieszkańcy nowej parafii przeżywaliśmy wraz ze swoim Księdzem Proboszczem, Ryszardem Dominem, pierwszą Mszę Św. na placu przeznaczonym pod budowę kościoła.

 • Budowa Kościoła

  Kościół parafialny budowany jest przy ulicy Szubińskiej. W swej architektonicznej konstrukcji jest szczególną budowlą. W jej bryle upamiętniono scenerię, w której papież Jan Paweł II dokonał beatyfikacji Patrona.

Biuro Parafialne

czynne:

   Poniedziałek        8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

   Czwartek              8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

W nagłych wypadkach

o każdej porze.

 

Msze Święte

Niedziela:

  8.15 – modlitwa różańcowa  

  9.00 – przed Mszą św. o 8.45 - wypominki roczne  za zmarłych

11.00 – z udziałem dzieci przygotowujących się do               I Komunii św.

18.00 – z udziałem młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania

Dni powszednie: 9.00 albo 18.00

W święta tzw. zniesione: 9.00, 18.00

Niedziela - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 31 maja 2020r.

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 31 maja 2020r.

Rzeczywistość Ducha Świętego w jej pierwot­nym, biblijnym znaczeniu dobrze oddaje w ję­zyku polskim określenie, że Duch to Boże tchnienie, to jakby oddech samego Boga. Ży­cie Adama rozpoczęło się w chwili, kiedy Bóg tchnął na niego; tym samym Bożym tchnie­niem zostali napełnieni Apostołowie w dniu Pięćdziesiątnicy. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego przypomina, że my również jeste­śmy napełnieni Bożym Duchem. Ten Duch jest nam przekazywany w chwili chrztu świętego i podczas bierzmowania.

 1. Jutro, w poniedziałek, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
 2. Zgodnie z postanowieniem Biskupa Diecezjalnego Wiesława Śmigla, Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, obchodzone w czwartek po niedzieli Zesłania Ducha Świętego, jest w diecezji toruńskiej Dniem Świętości Życia Kapłańskiego. W tym roku Dzień Świętości przypada 4 czerwca, w najbliższy czwartek. Spotkanie kapłanów naszej diecezji pod przewodnictwem księży biskupów, odbędzie się w naszym kościele. Drodzy Parafianie, polecam to spotkanie waszej modlitewnej pamięci.
 3. 7 czerwca 2019 roku biskup toruński Wiesław Śmigielkonsekrował nasz kościół. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, w pierwszą rocznicę tego wydarzenia i 21. rocznicę wizyty św. Jana Pawła II w Toruniu oraz beatyfikacji bł. St. Frelichowskiego, w czasie Mszy św. podziękujemy za dar konsekracji.  W dziękczynieniu za ten dar będziemy polecać Bogu wszystkich budowniczych kościoła, fundatorów, a także tych, którzy troszczą się o piękno naszej świątyni. Poprosimy, aby zmarłych przyjął do Swej wiecznej chwały, a żyjącym błogosławił. Niech każde wejście do naszej świątyni będzie radosną pielgrzymką do Jezusa.
 4. W ramach przygotowania do 21. rocznicy beatyfikacji bł. St. Frelichowskiego od poniedziałku, 1 czerwca, rozpoczynamy w naszym kościele Nowennę do bł. Stefana Frelichowskiego. Nowennę będziemy odmawiać codziennie przed Mszą św. o godz. 17.45.
 5. W poniedziałek, 1 czerwca, rozpoczynamy miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele w niedzielę i w tygodniu po Mszy św. wieczornej będziemy sprawowali nabożeństwo czerwcowe.
 6. Również w poniedziałek obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pamiętajmy o naszych najmłodszych, nie tylko obdarowując ich materialnie, lecz przede wszystkim prośmy o wszelkie łaski potrzebne ku temu, by wzrastały duchowo.
 7. W niedzielę, 7 czerwca, w czasie Mszy św., kolekta budowlana.
 8. W 1. piątek miesiąca, spowiedź św. od godz. 17.00. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, w sobotę, 6 czerwca, od godz. 10.00.
 9. W niedzielę, 7 czerwca, zapraszam na Apel Maryjny - Jasnogórski o godz. 19.15.
 10. Od soboty, 6 czerwca, ustaje dyspensa biskupa toruńskiego od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. „Z dniem 6 czerwca br. odwołuję dyspensę od uczestnictwa w niedzielnych Mszach świętych i serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy! Jednocześnie proszę o ostrożność, odpowiedzialność i rozwagę! Przypominam, że osoby chore oraz wszyscy, którzy zauważą u siebie objawy infekcji (np. kaszel, podwyższona temperatura, itp.) są zwolnione z obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. Przypominam równocześnie o konieczności zachowania w kościołach dystansu i obowiązku zakrywania ust i nosa.” Pełny tekst komunikatu w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej.
 11. Zgodnie z projektem rozporządzenia Rady Ministrów, od 16 kwietnia, w dalszym ciągu osoby przebywające w kościołach i kaplicach, mają obowiązek zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki lub części odzieży. Z tego obowiązku wyłączeni są duchowni sprawujący „kult religijny, w tym czynności lub obrzędy religijne, podczas jego sprawowania”.
 12. W związku z nadzwyczajną sytuacją Uroczystość I Komunii św., planowana na 30 maja br., jest przeniesiona na 12 września br.