• Jan Paweł II w Toruniu

  Dnia 7 czerwca 1999 roku Ojciec Święty Jan Paweł II podczas swojej wizyty w Toruniu beatyfikował księdza Stefana Frelichowskiego

 • Powstanie Parafii

  Dekretem Biskupa Toruńskiego z 31 sierpnia 1999 roku z macierzystych parafii Apostołów Piotra i Pawła (Toruń Podgórz) oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa (Mała Nieszawka) zostaje wydzielona nowa parafia p.w. Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego.

 • Parafia

  To pierwsza parafia wśród wspólnot Kościoła Powszechnego, pod wezwaniem Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego. Nowa parafia należy do dekanatu toruńskiego IV.

 • Dekret Erygujący

  Dekret erygujący wszedł w życie 8 września 1999 roku i tego dnia, w Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny, jako mieszkańcy nowej parafii przeżywaliśmy wraz ze swoim Księdzem Proboszczem, Ryszardem Dominem, pierwszą Mszę Św. na placu przeznaczonym pod budowę kościoła.

 • Budowa Kościoła

  Kościół parafialny budowany jest przy ulicy Szubińskiej. W swej architektonicznej konstrukcji jest szczególną budowlą. W jej bryle upamiętniono scenerię, w której papież Jan Paweł II dokonał beatyfikacji Patrona.

Biuro Parafialne

czynne:

   Poniedziałek        8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

   Czwartek              8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

W nagłych wypadkach

o każdej porze.

 

Msze Święte

Niedziela:

  8.15 – modlitwa różańcowa  

  9.00 – przed Mszą św. o 8.45 - wypominki roczne  za zmarłych

11.00 – z udziałem dzieci przygotowujących się do               I Komunii św.

18.00 – z udziałem młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania

Dni powszednie: 9.00 albo 18.00

W święta tzw. zniesione: 9.00, 18.00

Niedziela - Uroczystość Trójcy Świętej - 7 czerwca 2020r.

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela – Uroczystość Trójcy Świętej – 7 czerwca 2020r.

Nasze życie chrześcijańskie rozpoczyna się chrztem w imię Trójcy Świętej. Dzień rozpoczynamy w imię Trójcy Świętej, każdą modlitwę rozpoczynamy w imię Trójcy Świętej, podróż rozpoczynamy w imię Trójcy Świętej i wiele innych czynności także. „Nie zacząłem jeszcze myśleć o Jedności, a już Trójca ogarnia mnie swoim blaskiem. Nie zacząłem jeszcze myśleć o Trójcy, a już obejmuje mnie Jedność” – mawiał św. Grzegorz z Nazjanzu. Ilekroć budzimy się lub wchodzimy w różne czynności dnia w imię Trójcy Świętej, to samo doświadczenie może stać się także naszym osobistym doświadczeniem.

 1. Dziś wraz z całym Kościołem przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy.
 2. 7 czerwca 2019 roku biskup toruński Wiesław Śmigielkonsekrował nasz kościół. W tę niedzielę, 7 czerwca, w pierwszą rocznicę tego wydarzenia i 21. rocznicę wizyty św. Jana Pawła II w Toruniu oraz beatyfikacji bł. St. Frelichowskiego, w czasie Mszy św. dziękujemy za dar konsekracji.  W dziękczynieniu za ten dar polecamy Bogu wszystkich budowniczych kościoła, fundatorów, a także tych, którzy troszczą się o piękno naszej świątyni. Prosimy, aby zmarłych przyjął do Swej wiecznej chwały, a żyjącym błogosławił. Niech każde wejście do naszej świątyni będzie radosną pielgrzymką do Jezusa.
 3. W tę niedzielę, 7 czerwca, w czasie Mszy św., kolekta budowlana.
 4. Również w tę niedzielę, 7 czerwca, zapraszam na Apel Maryjny - Jasnogórski o godz. 19.15.
 5. W najbliższy czwartek, 11 czerwca, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W tym dniu podziękujemy Panu Bogu za dar Eucharystii, poprosimy Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, dla naszej Ojczyzny i naszego narodu. Z racji zaistniałej sytuacji w tym roku nie wyjdziemy z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie w uroczystej eucharystycznej procesji z kościoła na ulice naszej parafii. Tego dnia Msze św. w naszym kościele będą odprawione jak w niedzielę,po każdej Mszy św. odbędzie się procesja przy kościele.
 6. Codziennie przez całą oktawę Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej będzie wystawienie, litania do Serca Jezusowego i procesja.
 7. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu oddajemy podczas nabożeństw czerwcowych w niedzielę i w tygodniu po Mszy św. wieczornej.
 8. Od soboty, 6 czerwca, ustaje dyspensa biskupa toruńskiego od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. „Z dniem 6 czerwca br. odwołuję dyspensę od uczestnictwa w niedzielnych Mszach świętych i serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy! Jednocześnie proszę o ostrożność, odpowiedzialność i rozwagę! Przypominam, że osoby chore oraz wszyscy, którzy zauważą u siebie objawy infekcji (np. kaszel, podwyższona temperatura, itp.) są zwolnione z obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. Przypominam równocześnie o konieczności zachowania w kościołach dystansu i obowiązku zakrywania ust i nosa.” Pełny tekst komunikatu w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej.
 9. Zgodnie z projektem rozporządzenia Rady Ministrów, od 16 kwietnia, w dalszym ciągu osoby przebywające w kościołach i kaplicach, mają obowiązek zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki lub części odzieży. Z tego obowiązku wyłączeni są duchowni sprawujący „kult religijny, w tym czynności lub obrzędy religijne, podczas jego sprawowania”.
 10. W niedzielę, 14 czerwca, o godz. 12.00 spotkanie z dziećmi klas III i ich rodzicami w ramach przygotowania do uroczystość I Komunii św., planowanej na 12 września br.