• Jan Paweł II w Toruniu

  Dnia 7 czerwca 1999 roku Ojciec Święty Jan Paweł II podczas swojej wizyty w Toruniu beatyfikował księdza Stefana Frelichowskiego

 • Powstanie Parafii

  Dekretem Biskupa Toruńskiego z 31 sierpnia 1999 roku z macierzystych parafii Apostołów Piotra i Pawła (Toruń Podgórz) oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa (Mała Nieszawka) zostaje wydzielona nowa parafia p.w. Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego.

 • Parafia

  To pierwsza parafia wśród wspólnot Kościoła Powszechnego, pod wezwaniem Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego. Nowa parafia należy do dekanatu toruńskiego IV.

 • Dekret Erygujący

  Dekret erygujący wszedł w życie 8 września 1999 roku i tego dnia, w Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny, jako mieszkańcy nowej parafii przeżywaliśmy wraz ze swoim Księdzem Proboszczem, Ryszardem Dominem, pierwszą Mszę Św. na placu przeznaczonym pod budowę kościoła.

 • Budowa Kościoła

  Kościół parafialny budowany jest przy ulicy Szubińskiej. W swej architektonicznej konstrukcji jest szczególną budowlą. W jej bryle upamiętniono scenerię, w której papież Jan Paweł II dokonał beatyfikacji Patrona.

Biuro Parafialne

czynne:

   Poniedziałek        8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

   Czwartek              8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

W nagłych wypadkach

o każdej porze.

 

Msze Święte

Niedziela:

  8.15 – modlitwa różańcowa  

  9.00 – przed Mszą św. o 8.45 - wypominki roczne  za zmarłych

11.00 – z udziałem dzieci przygotowujących się do               I Komunii św.

18.00 – z udziałem młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania

Dni powszednie: 9.00 albo 18.00

W święta tzw. zniesione: 9.00, 18.00

23 Niedziela Zwykła - 6 września 2020r.

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIII Niedziela Zwykła – 6 września 2020r.

Pierwocina Kościoła, czyli wspólnota uczniów założona przez Pana Jezusa, nie była wolna od niedoskonałości. Pomimo niejednokrotnych wzlotów, entuzjazmu wiary i miłości zdarzały się rażące przykłady niewiary, pychy czy zdrady. Te same błędy wspólnoty apostolskiej – brak wiary i miłości, pycha i chciwość, zazdrość i zdrada – pojawiają się także dziś w łonie Kościoła. Dlatego zachodzi nieustanna potrzeba braterskiego napominania, a niekiedy wręcz nawet surowego karcenia, aby błądzących przywieść na ścieżkę Jezusowej prawdy i miłości.

 1. Rozpoczął się nowy rok szkolny 2020/2021. Wszystkim dzieciom, młodzieży, nauczycielom, wychowawcom i rodzicom życzę, by wspólnie podejmowany wysiłek przyniósł obfite owoce. Dlatego w tę niedzielę, 6 września, uczestnictwem we Mszy św. pragniemy zawierzyć Panu Bogu rozpoczynający się czas nauki i pracy.
  Msza św. o godz. 11.00 – dzieci i młodzież szkół podstawowych.
  W czasie Mszy św. zostaną poświęcone podręczniki i przybory szkolne.
  Po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i dzieci klas III w ramach przygotowania do I Komunii św.
  Msza św. o godz. 18.15 – młodzież przygotowująca się do Bierzmowania i szkół średnich.
  Po Mszy św. spotkanie dla młodzieży w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania.
 2. W naszej parafii radość goszczenia Matki Bożej w Jej Jasnogórskim wizerunku miała miejsce 8 i 9 września 2012 roku. Dla parafian był to czas niezwykły, pełen refleksji, zadumy i modlitwy, a zarazem wielkiej radości. Radość była tym większa, iż Jasnogórska Pani nawiedziła naszą parafię w dniu kolejnej rocznicy jej powstania. W najbliższy wtorek obchodzimy dwie rocznice: 21. rocznicę powstania naszej parafii i 8. rocznicę nawiedzenia parafii przez Maryję, Matkę naszego Pana, w Jej Jasnogórskim Wizerunku. Ten uroczysty dla nas dzień zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 18.45.
 3. W tę niedzielę, 6 września, w czasie Mszy św., kolekta budowlana.
 4. W najbliższą sobotę, 12 września, na Mszy św. o godz. 11.00 uroczystość I Komunii św. Podczas doniosłej uroczystości dzieci klas IV przyjmą do serca Jezusa Chrystusa i będą po raz pierwszy w pełni uczestniczyć we Mszy św.
 5. Od przyszłej niedzieli, 13 września, Msza św. wieczorna o godz. 18.00.
 6. W każdą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci klas trzecich, przygotowujących się do uroczystej I Komunii św. Po Mszy św. omówienie z rodzicami bieżących spraw.
 7. Przypominam, że w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult. Również Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki ponownie apeluj do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych.

  B
  óg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Zofię Cybulską, l.90, zam. Mała Nieszawka, ul. Wodociągowa. Rodzinie zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia. W intencji śp. Zofii zostaną odprawione msze św.: 04.10. godz. 18.00; 13.10. godz. 18.00; 20.10. godz. 18.00; 25.10. godz. 18.00; 08.11. godz. 18.00; 15.11. godz. 18.00.