• Jan Paweł II w Toruniu

  Dnia 7 czerwca 1999 roku Ojciec Święty Jan Paweł II podczas swojej wizyty w Toruniu beatyfikował księdza Stefana Frelichowskiego

 • Powstanie Parafii

  Dekretem Biskupa Toruńskiego z 31 sierpnia 1999 roku z macierzystych parafii Apostołów Piotra i Pawła (Toruń Podgórz) oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa (Mała Nieszawka) zostaje wydzielona nowa parafia p.w. Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego.

 • Parafia

  To pierwsza parafia wśród wspólnot Kościoła Powszechnego, pod wezwaniem Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego. Nowa parafia należy do dekanatu toruńskiego IV.

 • Dekret Erygujący

  Dekret erygujący wszedł w życie 8 września 1999 roku i tego dnia, w Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny, jako mieszkańcy nowej parafii przeżywaliśmy wraz ze swoim Księdzem Proboszczem, Ryszardem Dominem, pierwszą Mszę Św. na placu przeznaczonym pod budowę kościoła.

 • Budowa Kościoła

  Kościół parafialny budowany jest przy ulicy Szubińskiej. W swej architektonicznej konstrukcji jest szczególną budowlą. W jej bryle upamiętniono scenerię, w której papież Jan Paweł II dokonał beatyfikacji Patrona.

Biuro Parafialne

czynne:

   Poniedziałek        8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

   Czwartek              8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

W nagłych wypadkach

o każdej porze.

 

Msze Święte

Niedziela:

  8.15 – modlitwa różańcowa  

  9.00 – przed Mszą św. o 8.45 - wypominki roczne  za zmarłych

11.00 – z udziałem dzieci przygotowujących się do               I Komunii św.

18.00 – z udziałem młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania

Dni powszednie: 9.00 albo 18.00

W święta tzw. zniesione: 9.00, 18.00

29 Niedziela Zwykła - 18 października 2020r.

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIX Niedziela Zwykła – 18 października 2020r.

Niedziela Misyjna! W tym dniu kierujemy naszą uwagę w stronę Kościoła na całym świecie. Działa on wśród wszystkich narodów. Miliony katolików we wszystkich krajach świata modli się za swoich braci w Chrystusie na całym świecie. Dołączmy do nich i nasze modlitwy, niech udział w tej Eucharystii pogłębi w nas ducha przyjaźni z Kościołem na całej ziemi.

 1. Oto ja, poślij mnie! Hasłem tegorocznego Tygodnia Misyjnego są słowa starotestamentalnego proroka Izajasza. Papież Franciszek przygotował specjalne Orędzie na 94. Światowy Dzień Misyjny pt. „Oto ja, poślij mnie”. W tegorocznym orędziu papież wskazuje na znaczenie, jakie dla misji ma bolesne doświadczenie spowodowane przez pandemię COVID-19, które dotknęło całą ludzkość: „W tym kontekście powołanie do misji (…) jawi się jako szansa dzielenia się, służby, wstawiennictwa”. Jednocześnie Franciszek zauważa, że Pan Bóg prosi nas jako uczniów Chrystusa o gotowość do wyruszenia, aby „przez nasze świadectwo wiary i głoszenie Ewangelii Bóg mógł ponownie ukazać swoją miłość oraz dotknąć i przemienić serca, umysły, ciała, społeczeństwa i kultury w każdym miejscu i czasie”.
 2. W związku z wprowadzeniem nowych obostrzeń sanitarnych, wynikających ze wzrostu zakażeń koronawirusem, biskup toruński Wiesław Śmigiel udziela dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta.
 3. W czwartek, 22 października przypada uroczystość św. Jana Pawła II, patrona województwa Kujawsko-Pomorskiego.
 4. W tę niedzielę, 18 października, w czasie Mszy św. kolekta budowlana.
 5. Nabożeństwo Różańcowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych codziennie o godz. 17.30, przed Mszą św. wieczorną, w niedzielę dla wszystkich o godz. 8.15.
 6. Zbliża się listopad - błogosławiony czas modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Wypominki roczne i jednorazowe można składać w zakrystii po każdej Mszy św. i w biurze parafialnym. Druki na wypominki znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła. Wypominki roczne będą odmawiane w każdą niedzielę o godz. 8.45.
 7. W każdą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci klas trzecich, przygotowujących się do uroczystej I Komunii św. Po Mszy św. omówienie z rodzicami bieżących spraw.
 8. Spotkania formacyjne, dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania:
  - grupa młodsza, w każdą niedzielę o godz. 16.00, w salce duszpasterskiej w domu parafialnym,
  - grupa starsza, w każdą niedzielę o godz. 17.00, w salce duszpasterskiej w domu parafialnym.
  Młodzież przyjmie ten sakrament z rąk ks. Bpa Wiesława Śmigla w czwartek, 29 października br., w czasie wizyty duszpasterskiej w naszej parafii.
 9. Mając na uwadze bardzo trudną sytuację epidemiologiczną w krajuprzypominam, że zarówno w kościołach i kaplicach jak i w przestrzeni publicznej, do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult. Przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki w komunikacie wobec nowych obostrzeń sanitarnych napisał - Wobec zwiększającej się gwałtownie liczby zakażeń koronawirusem i nowych obostrzeń sanitarnych, dotyczących udziału wiernych w zgromadzeniach religijnych – 1 osoba na 4mw strefie żółtej i 1 osoba na 7m2 w strefie czerwonej – zwracam się do wszystkich wiernych z prośbą o przyjęcie ze zrozumieniem i cierpliwością nałożonych ograniczeń.W związku ze zmianą obostrzeń epidemicznych dokonanych przez Rząd informuję, że w naszej świątyni w nabożeństwach może uczestniczyć 100 osób.