• Jan Paweł II w Toruniu

  Dnia 7 czerwca 1999 roku Ojciec Święty Jan Paweł II podczas swojej wizyty w Toruniu beatyfikował księdza Stefana Frelichowskiego

 • Powstanie Parafii

  Dekretem Biskupa Toruńskiego z 31 sierpnia 1999 roku z macierzystych parafii Apostołów Piotra i Pawła (Toruń Podgórz) oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa (Mała Nieszawka) zostaje wydzielona nowa parafia p.w. Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego.

 • Parafia

  To pierwsza parafia wśród wspólnot Kościoła Powszechnego, pod wezwaniem Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego. Nowa parafia należy do dekanatu toruńskiego IV.

 • Dekret Erygujący

  Dekret erygujący wszedł w życie 8 września 1999 roku i tego dnia, w Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny, jako mieszkańcy nowej parafii przeżywaliśmy wraz ze swoim Księdzem Proboszczem, Ryszardem Dominem, pierwszą Mszę Św. na placu przeznaczonym pod budowę kościoła.

 • Budowa Kościoła

  Kościół parafialny budowany jest przy ulicy Szubińskiej. W swej architektonicznej konstrukcji jest szczególną budowlą. W jej bryle upamiętniono scenerię, w której papież Jan Paweł II dokonał beatyfikacji Patrona.

Biuro Parafialne

czynne:

   Poniedziałek        8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

   Czwartek              8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

W nagłych wypadkach

o każdej porze.

 

Msze Święte

Niedziela:

  8.15 – modlitwa różańcowa  

  9.00 – przed Mszą św. o 8.45 - wypominki roczne  za zmarłych

11.00 – z udziałem dzieci przygotowujących się do               I Komunii św.

18.00 – z udziałem młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania

Dni powszednie: 9.00 albo 18.00

W święta tzw. zniesione: 9.00, 18.00

Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa - 27 grudnia 2020r.

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – 27 grudnia 2020r.

Dziś z całym Kościołem oddajemy cześć Świętej Rodzinie. Maleńki Jezus, Maryja i Józef są dla nas wzorem kochającej się rodziny, w której nie ma miejsca na egoizm. Panuje w niej wzajemna miłość i pragnienie pełnienia woli Bożej we wszystkim, nawet wtedy, kiedy jest to tak trudne. Współcześnie, kiedy widzimy tak wiele zagro­żeń czyhających na nasze rodziny, Bóg stawia nam za wzór Świętą Rodzinę. Niech Rodzina z Nazaretu wyprasza Boże błogosławieństwo naszym rodzinom, aby dążyły do osiągnięcia świętości służąc Bogu i sobie nawzajem.

 1. Dziękuję paniom: Zofii Czerw, Hannie Luks, Wioletcie Rogozińskiej, Marii Zambrzyckiej oraz panom: Mariuszowi Cyrklaff, Karolowi i Sławomirowi Katryńskim, Łukaszowi i Jackowi Leśniak, Wiesławowi Luks, Grzegorzowi Nikołajskiemu, Jerzemu Peplińskiemu, Jarosławowi Zając za wszystkie podjęte prace związane z przygotowaniem świątecznego wystroju naszego kościoła.
 2. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia.
 3. W czwartek – ostatni dzień roku kalendarzowego 2020. O godz. 17.30 zapraszam na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. Na zakończenie Starego Roku podziękujmy Bogu – Dobremu Ojcu w Niebie za miniony czas, za dobro, którego w tym czasie doświadczyliśmy. Przeprośmy za wszystkie błędy i odejścia od miłości. Prośmy o dalsze błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną.
 4. W pierwszy dzień nowego 2021 roku Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi,jest to zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój.Msze Święte sprawowane będą o godz. 9.00, 11.00, 18.00.
 5. W niedzielę, 3 stycznia, w czasie Mszy św., kolekta budowlana.
 6. W związku z obostrzeniami odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą, nie odbędą się w formie tradycyjnej. Pragnę spotkać się z Wami, Drodzy Parafianie, w naszej świątyni na wspólnym kolędowaniu przy żłóbku. Każde spotkanie przeżyjemy uczestnicząc we Mszy Świętej o godz. 18.00, w czasie której będziemy wypraszać dla Waszych domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Msze św. w tej intencji będą sprawowane od 4 stycznia w dni powszednie według porządku podanego w ogłoszeniach. umieszczonych w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej naszej parafii. Po Mszy św. poszczególne osoby i rodziny otrzymają buteleczkę ze święconą wodą i obrazek z modlitwą błogosławieństwa rodziny i domu. Każda z rodzin będzie mogła złożyć ofiarę na realizację płatności za prace wykonane przy kościele, opłacenie rachunków za ogrzewanie kościoła i utrzymanie parafii.
 7. Zarówno w kościołach i kaplicach jak i w przestrzeni publicznej, do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult.W związku ze zmianą obostrzeń epidemicznych w naszej świątyni w nabożeństwach może uczestniczyć 70 osób.
 8. Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu „Badania naukowe potwierdzając, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu […]. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa […]”. Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na Apel serdecznie dziękujemy.