• Jan Paweł II w Toruniu

  Dnia 7 czerwca 1999 roku Ojciec Święty Jan Paweł II podczas swojej wizyty w Toruniu beatyfikował księdza Stefana Frelichowskiego

 • Powstanie Parafii

  Dekretem Biskupa Toruńskiego z 31 sierpnia 1999 roku z macierzystych parafii Apostołów Piotra i Pawła (Toruń Podgórz) oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa (Mała Nieszawka) zostaje wydzielona nowa parafia p.w. Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego.

 • Parafia

  To pierwsza parafia wśród wspólnot Kościoła Powszechnego, pod wezwaniem Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego. Nowa parafia należy do dekanatu toruńskiego IV.

 • Dekret Erygujący

  Dekret erygujący wszedł w życie 8 września 1999 roku i tego dnia, w Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny, jako mieszkańcy nowej parafii przeżywaliśmy wraz ze swoim Księdzem Proboszczem, Ryszardem Dominem, pierwszą Mszę Św. na placu przeznaczonym pod budowę kościoła.

 • Budowa Kościoła

  Kościół parafialny budowany jest przy ulicy Szubińskiej. W swej architektonicznej konstrukcji jest szczególną budowlą. W jej bryle upamiętniono scenerię, w której papież Jan Paweł II dokonał beatyfikacji Patrona.

Biuro Parafialne

czynne:

   Poniedziałek        8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

   Czwartek              8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

W nagłych wypadkach

o każdej porze.

 

Msze Święte

Niedziela:

  8.15 – modlitwa różańcowa  

  9.00 – przed Mszą św. o 8.45 - wypominki roczne  za zmarłych

11.00 – z udziałem dzieci przygotowujących się do               I Komunii św.

18.00 – z udziałem młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania

Dni powszednie: 9.00 albo 18.00

W święta tzw. zniesione: 9.00, 18.00

6 Niedziela Zwykła - 14 lutego 2021r.

Ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela Zwykła – 14 lutego 2021r.

Stajemy wokół stołu słowa Bożego i stołu Najświętszej Eucharystii, by karmić się wiarą, która rodzi się z nadziei. Potrzeba nam zaufania, by w tym świecie pełnym kontrastów dostrzec drogę, która zaprowadzi nas do szczęścia. Niech zatem udział w tej Mszy Świętej pomoże nam stawać się błogosławionymi.

 1. W dniach 14-20 lutego br. w Kościele w Polsce przeżywać będziemy 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Tegoroczny czas modlitwy i refleksji przebiegał będzie pod hasłem: „Trzeźwością pokonywać kryzys”. Celem wydarzenia jest zwrócenie uwagi na problem, skalę i konsekwencje alkoholizmu oraz na wartość trzeźwości i wewnętrzną wolność, jaką niesie abstynencja. Jest to czas szczególnej modlitwy za osoby uwikłane w nałogi, za osoby, które wspierają alkoholików w wyjściu z choroby.
 2. W nadchodzącym tygodniu Środą Popielcową, 17 lutego, rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W tym dniu msze św. o godz. 9.00, 16.30 i 18.00. W czasie każdej mszy św. będziemy mogli złożyć jałmużnę postną dla rodzin najbardziej potrzebujących. Na każdej mszy św. zostanie odprawiony obrzęd posypania głów popiołem. W swoim orędziu na Wielki Post, które nosi tytuł: „Oto idziemy do Jerozolimy… (Mt 20, 18)”, Papież Franciszek zachęca do odnowy wiary, do zaczerpnięcia żywej wody nadziei oraz przyjęcia otwartym sercem miłości Boga.
 3. W okresie Wielkiego Postu zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, za udział w których możemy uzyskać odpust zupełny. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.15, Droga Krzyżowa w piątki: o godz. 18.30 dla dorosłych, młodzieży i dzieci.
 4. Pod hasłem „Wspólnota ze Zranionymi”, będzie przeżywany tegoroczny Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. Jest on obchodzony w pierwszy piątek Wielkiego Postu, który w tym roku przypada 19 lutego. Abp Polak zachęca do podejmowa­nia zwłaszcza w tym dniu modlitwy i dzieł pokutnych w intencji osób, które zostały skrzywdzone we wspólnocie Kościoła.
 5. W niedzielę, 21 lutego, w czasie Mszy św., kolekta budowlana.
 6. W niedzielę, 28 lutego br., przypada Odpust Parafialny. Sumie odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył ks. kan. Stanisław Adamiak, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Duchowym przygotowaniem do patronalnej uroczystości będzie nowenna do błogosławionego ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego odmawiana od piątku, 19 lutego, codziennie po wieczornej Mszy św.

   Z naszej wspólnoty parafialnej odeszłado wieczności śp.: Lidia Kwiatkowska, l. 82, zam. przy ul. Krańcowej. Rodzinie zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia. W intencji śp. Lidii będą sprawowane Msze św.: 17.03. godz. 9.00; 20.03. godz. 18.00; 28.03. godz. 18.00; 10.04. godz. 18.00; 22.04. godz. 18.00; 02.05. godz. 11.00.

Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć

 1. Krzysztof Bartczak, st. wolny; z tutejszej Parafii
    Małgorzata Zielińska, st. wolny; z tutejszej Parafii