• Jan Paweł II w Toruniu

  Dnia 7 czerwca 1999 roku Ojciec Święty Jan Paweł II podczas swojej wizyty w Toruniu beatyfikował księdza Stefana Frelichowskiego

 • Powstanie Parafii

  Dekretem Biskupa Toruńskiego z 31 sierpnia 1999 roku z macierzystych parafii Apostołów Piotra i Pawła (Toruń Podgórz) oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa (Mała Nieszawka) zostaje wydzielona nowa parafia p.w. Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego.

 • Parafia

  To pierwsza parafia wśród wspólnot Kościoła Powszechnego, pod wezwaniem Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego. Nowa parafia należy do dekanatu toruńskiego IV.

 • Dekret Erygujący

  Dekret erygujący wszedł w życie 8 września 1999 roku i tego dnia, w Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny, jako mieszkańcy nowej parafii przeżywaliśmy wraz ze swoim Księdzem Proboszczem, Ryszardem Dominem, pierwszą Mszę Św. na placu przeznaczonym pod budowę kościoła.

 • Budowa Kościoła

  Kościół parafialny budowany jest przy ulicy Szubińskiej. W swej architektonicznej konstrukcji jest szczególną budowlą. W jej bryle upamiętniono scenerię, w której papież Jan Paweł II dokonał beatyfikacji Patrona.

Biuro Parafialne

czynne:

   Poniedziałek        8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

   Czwartek              8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

W nagłych wypadkach

o każdej porze.

 

Msze Święte

Niedziela:

  8.15 – modlitwa różańcowa  

  9.00 – przed Mszą św. o 8.45 - wypominki roczne  za zmarłych

11.00 – z udziałem dzieci przygotowujących się do               I Komunii św.

18.00 – z udziałem młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania

Dni powszednie: 9.00 albo 18.00

W święta tzw. zniesione: 9.00, 18.00

Niedziela - Urocz. Zmartwychwstania Pańskiego - 4 kwietnia 2021r.

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela - Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – 4 kwietnia 2021r.

Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja! Tym zawołaniem, pełnym wiary i nadziei, chrześcijanie pozdrawiają się w wielkanocny poranek, aby dać świadectwo wierze, że Chrystus, który cierpiał, umarł na krzyżu oraz został pochowany w grobie, zmartwychwstał i żyje pośród nas. Niech ta prawda, która w sposób szczególny wybrzmiewa podczas wielkanocnej Eucharystii, ożywia naszą wiarę i daje nam niezachwianą nadzieję, że i my również kiedyś zmartwychwstaniemy. Otwórzmy nasze serca i umysły na zmartwychwstałego Pana, który jest prawdziwie obecny w eucharystycznej ofierze.

 1. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego wkroczyliśmy uczestnicząc w najważniejszej Eucharystii roku liturgicznego – we Mszy św. Wigilii Paschalnej. Rozpoczynamy tym samym 50-dniowy czas przeżywania Tajemnicy Pustego Grobu, które zakończy uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 2. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. tak jak w każdą niedzielę, o godz. 9.00, 11.00 i 18.00.
 3. Druga Niedziela Wielkanocna jest Niedzielą uroczystości Miłosierdzia Bożego. Do tej uroczystości przygotowujemy się duchowo odmawiając codziennie o godz. 17.30 Nowennę do Miłosierdzia Bożego.
 4. W piątek z racji oktawy Wielkanocynie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. W środę, 7 kwietnia, zapraszam o godz. 19.00 na Apel Maryjny – Jasnogórski.
 6. W oktawie wielkanocnej zachęcam do uczestnictwa we Mszy św.
 7. Od dnia 28 marca (tj. Niedzieli Palmowej) do odwołania, w sprawowanym kulcie religijnym i uroczystościach pogrzebowych może ponownie uczestniczyć do 60 osób (nie wliczając osób sprawujących kult).
 8. Czas spowiedzi wielkanocnej potrwa do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św.

   W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Annę Turską l. 93, zam. w Toruniu, przy ul. Krętej. Rodzinie zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.

Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć

 1. Marcin Tokarski, st. wolny; z tutejszej Parafii
    Katarzyna Kamińska, st. wolny; z tutejszej Parafii