• Jan Paweł II w Toruniu

  Dnia 7 czerwca 1999 roku Ojciec Święty Jan Paweł II podczas swojej wizyty w Toruniu beatyfikował księdza Stefana Frelichowskiego

 • Powstanie Parafii

  Dekretem Biskupa Toruńskiego z 31 sierpnia 1999 roku z macierzystych parafii Apostołów Piotra i Pawła (Toruń Podgórz) oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa (Mała Nieszawka) zostaje wydzielona nowa parafia p.w. Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego.

 • Parafia

  To pierwsza parafia wśród wspólnot Kościoła Powszechnego, pod wezwaniem Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego. Nowa parafia należy do dekanatu toruńskiego IV.

 • Dekret Erygujący

  Dekret erygujący wszedł w życie 8 września 1999 roku i tego dnia, w Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny, jako mieszkańcy nowej parafii przeżywaliśmy wraz ze swoim Księdzem Proboszczem, Ryszardem Dominem, pierwszą Mszę Św. na placu przeznaczonym pod budowę kościoła.

 • Budowa Kościoła

  Kościół parafialny budowany jest przy ulicy Szubińskiej. W swej architektonicznej konstrukcji jest szczególną budowlą. W jej bryle upamiętniono scenerię, w której papież Jan Paweł II dokonał beatyfikacji Patrona.

Biuro Parafialne

czynne:

   Poniedziałek        8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

   Czwartek              8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

W nagłych wypadkach

o każdej porze.

 

Msze Święte

Niedziela:

  8.15 – modlitwa różańcowa  

  9.00 – przed Mszą św. o 8.45 - wypominki roczne  za zmarłych

11.00 – z udziałem dzieci przygotowujących się do               I Komunii św.

18.00 – z udziałem młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania

Dni powszednie: 9.00 albo 18.00

W święta tzw. zniesione: 9.00, 18.00

6 Niedziela Wielkanocy - 9 maja 2021r.

Ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela Wielkanocy – 9 maja 2021r.

Gdy ktoś jest nam bliski, to chcemy widywać się z nim jak najczęściej. Zapraszamy i… czekamy. Pan Jezus, który kocha każdego z nas, pragnie jak najczęściej spotykać się z nami. Zaprasza nas, ale nie zmusza do spotkania. Daje nam wolność i chce, abyśmy w wolności odpowiedzieli na Jego zaproszenie. Tym zaproszeniem jest Msza św., miejsce spotkania Pana Jezusa ze mną. Chrystus zaprasza i… czeka. A ja przychodzę, bo pragnę tu być i spotkać się z Nim.

 1. Od 1 maja w diecezji toruńskiej rozpoczęła się peregrynacja obrazu Świętej Rodziny (św. Józefa z Kalisza). W naszej parafii nawiedzenie to rozpocznie się 13 maja. Bezpośrednio po powitaniu obrazu o godz. 19.00 odbędzie się Msza św., a po niej o godz. 20.30 Wieczór Pojednania. W Piątek,14 maja, Mszą św. o godz. 17.00 – zakończymy czuwanie przy obrazie Świętej Rodziny i przekażemy obraz do parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Grabiu. Doba peregrynacji będzie przeżywana jako Parafialny Dzień Skupienia dla Małżeństw i Rodzin „ŻYĆ, JAK ŚWIĘTA RODZINA”. Szczegółowy plan modlitewnego czuwania znajduję się na str. internetowej i w gablocie.
 2. Trwa maj, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Zapraszam serdecznie dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w Nabożeństwach Majowych: w tygodniu o godz. 18.30, w niedzielę i święta o godz. 18.45.
 3. W każdą niedzielę na Mszy św. o 18.00 spotkanie młodzieży klas ósmych w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania
 4. W najbliższy czwartek, 13 maja, przypada wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i 40. rocznica zamachu na Jana Pawła II. „Nie wiem, kto włożył pistolet w rękę strzelca, wiem jednak, kto zmienił lot kuli” – te słowa św. Jana Pawła II dobitnie wyrażają Jego przekonanie komu zawdzięcza ocalenie życia. Doświadczenie zamachu i czas pobytu w szpitalu przyniosło konkretne owoce - Papież zapoznał się z tajemnicami fatimskimi, zgłębił przesłanie fatimskie i odbył cztery pielgrzymki do Fatimy, kierując wzrok wiernych na to niezwykłe miejsce. Pod wpływem Objawień zawierzył świat Nieokalanemu Sercu Maryi. Pocisk, którym został raniony złożył jako wotum do Sanktuarium Fatimskiego, został on umieszczony w koronie figury Matki Bożej z Fatimy.
 5. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 6. Od piątku, 14 maja, do soboty, 22 maja, trwać będzie w całym Kościele Nowenna przygotowująca nas do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. W naszej świątyni odprawiać ją będziemy w łączności z Nabożeństwem Majowym.
 7. Jutro, we wtorek i w środę przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Całym sercem prośmy Boga Wszechmogącego, aby nigdy nie zabrakło nam chleba powszedniego.
 8. W niedzielę, 16 maja, w czasie Mszy św., kolekta budowlana.
 9. Czas spowiedzi wielkanocnej potrwa do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty. Spowiedź pół godziny przed Mszą św.
 10. Zgodnie z nowym rozporządzenia władz państwowych, od 4 maja limit w kościołach wynosi: 1 osoba na 15 m2. W naszym kościele w nabożeństwach będzie mogło uczestniczyć 90 osób. Osoby przebywające w kościołach i kaplicach, nadal mają obowiązek zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki. Wszystkich proszę o zachowanie zalecanych odległości wewnątrz świątyni.
 11. Dziękuję za wspólną modlitwę oraz za każde duchowe i materialne wsparcie. To wszystko co przed nami zawierzajmy z wiarą w modlitwie Bożemu Miłosierdziu, Jezusowi Zmartwychwstałemu i Matce Bożej oraz dziękujmy za łaski jakie codziennie otrzymujemy.