• Jan Paweł II w Toruniu

  Dnia 7 czerwca 1999 roku Ojciec Święty Jan Paweł II podczas swojej wizyty w Toruniu beatyfikował księdza Stefana Frelichowskiego

 • Powstanie Parafii

  Dekretem Biskupa Toruńskiego z 31 sierpnia 1999 roku z macierzystych parafii Apostołów Piotra i Pawła (Toruń Podgórz) oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa (Mała Nieszawka) zostaje wydzielona nowa parafia p.w. Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego.

 • Parafia

  To pierwsza parafia wśród wspólnot Kościoła Powszechnego, pod wezwaniem Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego. Nowa parafia należy do dekanatu toruńskiego IV.

 • Dekret Erygujący

  Dekret erygujący wszedł w życie 8 września 1999 roku i tego dnia, w Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny, jako mieszkańcy nowej parafii przeżywaliśmy wraz ze swoim Księdzem Proboszczem, Ryszardem Dominem, pierwszą Mszę Św. na placu przeznaczonym pod budowę kościoła.

 • Budowa Kościoła

  Kościół parafialny budowany jest przy ulicy Szubińskiej. W swej architektonicznej konstrukcji jest szczególną budowlą. W jej bryle upamiętniono scenerię, w której papież Jan Paweł II dokonał beatyfikacji Patrona.

Biuro Parafialne

czynne:

   Poniedziałek        8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

   Czwartek              8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

W nagłych wypadkach

o każdej porze.

 

Msze Święte

Niedziela:

  8.15 – modlitwa różańcowa  

  9.00 – przed Mszą św. o 8.45 - wypominki roczne  za zmarłych

11.00 – z udziałem dzieci przygotowujących się do               I Komunii św.

18.00 – z udziałem młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania

Dni powszednie: 9.00 albo 18.00

W święta tzw. zniesione: 9.00, 18.00

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 21 kwietnia 2019r.

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – 21 kwietnia 2019r.

W ten radosny dzień zmartwychwstania Jezusa Chrystusa przyszliśmy do naszego parafialnego kościoła, aby wyśpiewać radosne Alleluja. Chcemy razem z całym stworzeniem dziękować za dzieło odkupienia, za Chrystusowe zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Tak jak niewiasty i Apostołowie, biegniemy do grobu, który jest pusty, próbujemy zrozumieć to, co się wydarzyło tej nocy i poranka i chcemy wołać: „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja!”.

 1. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego wkroczyliśmy uczestnicząc w najważniejszej Eucharystii roku liturgicznego – we Mszy św. Wigilii Paschalnej. Rozpoczynamy tym samym 50-dniowy czas przeżywania Tajemnicy Pustego Grobu, które zakończy uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 2. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. tak jak w każdą niedzielę, o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 18.00.
 3. W oktawie wielkanocnej zachęcam do uczestnictwa we Mszy św.
 4. W niedzielę, 28 kwietnia, w czasie Mszy św., kolekta budowlana.
 5. Druga Niedziela Wielkanocna jest Niedzielą uroczystości Miłosierdzia Bożego.
 6. Dziękuję Paniom ze wspólnoty Żywego Różańca za przygotowanie palemek oraz osobom, które przy nabywaniu palemek złożyły ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 7. Dziękuję wszystkim osobom, które złożyły jałmużnę postną w formie darów rzeczowych lub ofiary pieniężnej dla rodzin najbardziej potrzebujących naszej parafii.
 8. Trwa czas spowiedzi wielkanocnej,który potrwa do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.
 9. W miesiącach poprzedzających konsekrację naszego kościoła zawieszamy spotkania formacyjne grup i wspólnot parafialnych. Naszą uwagę skupiamy na duchowym przygotowaniu całej naszej parafii do tej uroczystości. W tym czasie odbywają się programowe spotkania służące przygotowaniu liturgii, wystroju wnętrza kościoła i uczestnictwa parafian w poświęceniu naszego kościoła.
 10. W ramach przygotowania naszej świątyni na uroczystość konsekracji, w gablocie przed kościołem umieszczone są projekty niektórych prac wystroju wnętrza. Bóg zapłać wszystkim za ofiarowane dotychczas złote przedmioty dla wykonania złocenia krzyża i ołtarza adoracji z tabernakulum. Dziękuję również za składane ofiary na wykonanie poszczególnych prac. Zapewniam o wdzięcznej modlitwie w intencji ofiarodawców.

Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia życzę zdrowia, radości, pokoju i wielu łask Bożych płynących od Zmartwychwstałego Pana oraz opieki Maryi i świętych Patronów.