• Jan Paweł II w Toruniu

  Dnia 7 czerwca 1999 roku Ojciec Święty Jan Paweł II podczas swojej wizyty w Toruniu beatyfikował księdza Stefana Frelichowskiego

 • Powstanie Parafii

  Dekretem Biskupa Toruńskiego z 31 sierpnia 1999 roku z macierzystych parafii Apostołów Piotra i Pawła (Toruń Podgórz) oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa (Mała Nieszawka) zostaje wydzielona nowa parafia p.w. Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego.

 • Parafia

  To pierwsza parafia wśród wspólnot Kościoła Powszechnego, pod wezwaniem Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego. Nowa parafia należy do dekanatu toruńskiego IV.

 • Dekret Erygujący

  Dekret erygujący wszedł w życie 8 września 1999 roku i tego dnia, w Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny, jako mieszkańcy nowej parafii przeżywaliśmy wraz ze swoim Księdzem Proboszczem, Ryszardem Dominem, pierwszą Mszę Św. na placu przeznaczonym pod budowę kościoła.

 • Budowa Kościoła

  Kościół parafialny budowany jest przy ulicy Szubińskiej. W swej architektonicznej konstrukcji jest szczególną budowlą. W jej bryle upamiętniono scenerię, w której papież Jan Paweł II dokonał beatyfikacji Patrona.

Biuro Parafialne

czynne:

   Poniedziałek        8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

   Czwartek              8.30 –   9.00

                               17.00 – 17.30

W nagłych wypadkach

o każdej porze.

 

Msze Święte

Niedziela:

  8.15 – modlitwa różańcowa  

  9.00 – przed Mszą św. o 8.45 - wypominki roczne  za zmarłych

11.00 – z udziałem dzieci przygotowujących się do               I Komunii św.

18.00 – z udziałem młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania

Dni powszednie: 9.00 albo 18.00

W święta tzw. zniesione: 9.00, 18.00

Gości na stronie

Odwiedza nas 48 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna

Nie zamykajcie serc,

Zbawienia nadszedł czas.

To Chrystus puka w drzwi,

Może ...ostatni raz...?

Siostry i Bracia w wierze!
Drodzy Parafianie!

Świat pędzi do przodu w zawrotnym tempie. Oszałamiają nas i zachwycają osiągnięcia nauki i techniki. Jednak postęp techniczny bez wewnętrznego rozwoju człowieka, bez religijnej nad nim refleksji, bez zakorzenienia go w Bogu, staje się zagrożeniem. Zamiast oczekiwanego szczęścia rodzi smutek, znużenie i głęboki zawód oraz poczucie pustki i niepewności. Trafnie tę prawdę wyraził w swoich „Wyznaniach” św. Augustyn pisząc: „Stworzyłeś nas Boże dla Siebie i niespokojne jest serce nasze dopóki nie spocznie w Tobie”.

Usunięcie Boga poza nawias życia człowieka rodzi w ostateczności nieszczęście i ból. Lekarstwem jest wiara w Jedynego Boga, Ojca całego wszechświata i świadomość, że jesteśmy jego dziećmi. To dla nas posłał On jako Odkupiciela swego własnego Syna - Jezusa Chrystusa, który objawił nam niezmierzoną miłość i miłosierdzie Ojca. Trzeba tylko otworzyć serce na Jego łaskę.

Drogą do „otwarcia się” na Zbawiciela są w parafii m.in. Misje Święte, które odbędą się w naszej wspólnocie od 4.09. do 11.09. 2022 r. Spotkanie z Jezusem w ich trakcie pozwoli nam bardziej poznać kim jesteśmy i po co żyjemy. Podczas Misji Świętych Chrystus pragnie przyjść do każdego człowieka, również zagubionego, doświadczanego i cierpiącego. Są one szansą odnowienia i pogłębienia przyjaźni oraz zażyłości z Jezusem, która inspirowana i ożywiana Jego nauką zmienia życie człowieka. Misje święte to szczególny czas także dla osób przeżywających trudności i kryzysy wiary.

Drodzy Parafianie, Siostry i Bracia, proszę przyjmijcie Jezusowe zaproszenie. Przyjdźcie do „źródła żywej wody” i napełnijcie swoje serca nadzieją, miłością i radością z tego, że Bóg Was kocha i pragnie Waszego szczęścia.

Oczekując Was, serdecznie pozdrawiam!

Wasz Proboszcz

ks. Ryszard Domin

MISJE - co to?
ŚWIĘTE - dla kogo?

Misje - co to?

Człowiek łatwo popada w rutynę i przyzwyczaja się do bylejakości swojego życia - czasami nawet uznaje zło za coś normalnego. Wówczas jego życie staje się monotonne, szare, a on sam zniewolony jest smutkiem lub "udawanym przed innymi szczęściem". Dlatego ważne jest, aby co jakiś czas "pozbierać się" na nowo, uporządkować swoje życie wewnętrzne i zewnętrzne, zapytać się o swoją relację z Bogiem i bliźnimi, o to czy rzeczywiście jestem szczęśliwy. Wspólnota ludzi wierzących, do której należymy przez chrzest, pragnie nam w tym konkretnie pomóc. Zachęca nas, by każda parafia (czyli ja i Ty), co dziesięć lat przeżyła czas wewnętrznego przebudzenia, czas uporządkowania swojego życia - Misje Święte.

Misje święte to czas, w którym:

Pan Bóg mówi: Misje to czas, w którym Bóg, przez posługę misjonarzy, na nowo chce się Tobie przedstawić - jako szukająca Ciebie miłość. Przychodzi, aby Cię zbawić, a nie potępić. Aby dać Ci prawdziwą miłość i szczęście.

Człowiek pyta: Misje są czasem, w którym każdy może zadawać nurtujące go od dawna pytania i szukać na nie odpowiedzi czy to we wzmożonej modlitwie, czy w głoszonych konferencjach, czy też w czasie osobistego spotkania z misjonarzem.

Pan Bóg działa: Misje święte to czas rzeczywistej przemiany, a nie pobożnego gadulstwa. To właśnie wówczas Bóg udziela nam konkretnej pomocy - swojej łaski - aby rzeczywiście przemienić i uporządkować swoje życie.

Święte - dla kogo?

Misje nazywamy "świętymi" nie dlatego, że są one przeznaczone dla ludzi świętych, ale dlatego, że są skierowane do wszystkich, którzy chcą coś zmienić w swoim życiu - poczuć smak prawdziwego szczęścia, uświęcić się. Pan Bóg szuka każdego człowieka, a w szczególności tego, który się zagubił. „Większa     w niebie będzie radość z jednego grzesznika który się nawraca niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia”. (Łk. 15.7)

Niech więc do udziału w Misjach czują się zaproszeni wszyscy którzy:

Kochają Kościół - aby się z Nim mocniej złączyli
Zrazili się do Boga - aby przełamali uprzedzenia
Wierzą - żeby się jeszcze bardziej umocnili
Utracili wiarę - żeby doznali odrodzenia
Pytają o Boga - aby mogli usłyszeć odpowiedź
Nie mają pytań - aby zaczęli je w końcu zadawać
Cierpią samotnie - aby doznali miłości innych
Chcą pomagać innym - żeby wiedzieli jak to zrobić
Zagubili się w życiu - aby się odnaleźli
Dobrze sobie radzą życiowo - by pomagali innym
Tracą nadzieję - aby ją odnaleźli
Żyją w małżeństwie - aby umocnili miłość
Żyją bez ślubu - aby znaleźli miejsce w kościele
Mających rodzinne problemy - aby je rozwiązali
Misje Święte są dla każdego człowieka dobrej woli
One są dla Ciebie